SPECIALIZACE
   
 

Nitrox

 
  V dnešní době nabývá potápění s Nitroxem velkých rozměrů. Rádi by jste uskutečnily bezpečně více ponorů nebo strávili delší čas pod hladinou? Nitrox kurz Vás to naučí. Podrobně se seznámíte s přednostmi potápění s Nitroxem a naučíte se bezpečně a efektivně naplánovat Vaše ponory.  
   
   

Potápění pod ledem

 
V jednom z nejnáročnějších, ale nejoblíbenějších kurzů zažijete "zimní spánek" velkých ryb v křišťálově čisté vodě. Naučíte se technikám bezpečného potápění bez přímého výstupu k hladině. Seznámíte se s riziky potápění v chladné vodě a jak jim předcházet. Absolvujete dva výcvikové ponory v doprovodu instruktora.  
   
Podvodní navigace  
Dva výcvikové ponory seznamují potápěče se všemi specifiky přirozené podvodní navigace. Správná navigace a orientace je základem bezpečného potápění. Zdokonalíte si práci s kompasem a naučíte se orientaci podle okolního prostředí.  
   

Potápěčské počítače

 
V tomto kurzu se naučíte efektivně využívat potápěčské počítače včetně analyzování dat přenesených do osobního počítače. Uskutečníte dva ponory, které pečlivě rozeberete se svým instruktorem.  
   

Hloubkové potápění

 
Cílem kurzu je dát studentům potřebný výcvik pro plánování a realizaci ponorů, které přesahují hloubku 18 m ze základního kurzu OWD a mají max. hloubku 40 m. Okrajově se seznámíte s problematikou dekompresních ponorů.  
   

Potápění v suchém obleku

 
V kurzu se naučíte  jak se pohodlně a bezpečně potápět v suchém obleku. Teorie i praxe je především zaměřena na měnící se objem vzduchu a s tím spojené změny vztlaku potápěče při změně hloubky. Dále se dozvíte jak správně pečovat o suchý oblek a na závěr si vše vyzkoušíte při dvou ponorech.  
   

Vrakové potápění bez průniku

 
Lákají Vás vraky? Přihlaste se do kurzu ve kterém se naučíte správným technikám při potápění k vrakům a seznámíte se s riziky při vrakovém potápění. Doporučené jsou minimálně dva ponory  
   
Vrakové potápění s omezeným průnikem  
Nestačí Vám vidět vraky jen zvenku? Naučíme Vás speciální postupy při průnicích a seznámíte se se speciální výstrojí, kterou Vám zapůjčíme.I přesto, že zůstaneme v dosahu denního světla, kompletně prozkoumáte většinu vraků.  
   

Noční potápění

 
Tato specializace vás seznámí se specifiky nočního potápění nebo při snížené viditelnosti. Naučíte se jak bezpečně plánovat noční ponory, komunikaci pomocí svítilen a další. Během dvou nočních ponorů poznáte pestrý noční život a ryby, které nemáte šanci spatřit při denních ponorech.  

 

 
CPROX administrator  
Tento kurz je kombinací kardiopulmonální resuscitace a používání kyslíku při první pomoci. Jeho účelem je naučit potápěče bezpečnému provádění kardiopulmonální resuscitace a podávání kyslíku v krizových situacích.  
   

CPR + první pomoc

 
Tento kurz je zaměřen na kardiopulmonální resuscitaci v kombinaci s první pomocí. Potápěči se naučí správnému provádění resuscitace, vyhodnocení situace a odpovídajícímu poskytnutí první pomoci.  
   
 
 

 

 

 

 

 

 

 
 
   (c) Radek Bohuňovský 2006